Bhakti Yoga, Yüce Evrensel Öz’e (yaşam gücü, Tanrı) ve onun hayat verdiği her varlığa sevgi yoludur. Hint Öğretisine göre Yüce Evrensel Öz her şeye nüfus etmiştir ve insan ruhu da onun bir parçasıdır.

Kendini yaşam gücüne adamaktır. O her yerdedir ve var olan her şey birbirine yaşam gücü ile bağlıdır.

Bhakti Yoga; hayat akışı içerisinde yaşadığımız anılara tarafsız olarak yaklaşarak her tecrübenin öğretisini sevgi ve saygıyla benimsemek, Yüce Evrensel Öz ile bir olmayı sürdürmek ve mutlak gücün güzellik, bolluk ve bereketiyle bir olmaktır.

Kendinizi Yüce Evrensel Öz’den ayrı bir birey olarak tanımlamak, benlik illüzyonuna ve sonu gelmez istek – tatminsizlik kısır döngüsüne sürükler. Ondan ayrı kabul edilen benlik, sevgisizlik hissiyle, bolluk ve güzellik dolu akıştan mahrum kalır.

Yüce Evrensel Öz’ün sevgi ve bolluk dolu zengin birliği deneyimleyen kişi, hayatını huzurla sürdürür.

Bhakti Yoga 2
Selda Yörük Tarafından Oluşturulan Güncel İçerikler (tümünü görün)
0 0 vote
Article Rating
Yazar

Do Yoga Do Magic! Yoga yap, sihir yap! Bir kişi gelişirse, kolektif bilinç de gelişir. İnsan, arındıkça keşfediyor kendini gerçekleştirecek, çevresini geliştirecek mucizevi gücünü. Yoga, kişinin arınarak en nitelikli versiyonu ile yaşam sürmesini ve yaşama katkı sağlamasını destekleyen en etkili tasarımlardan biri. O yüzden Yoga Yap, Sihir Yap

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pin It