Karma Yoga, iş yapma yolu, hareket ve eylemdir. İşi yapan, eylemde bulunan kişinin; işe bağımlı olmadan, bir karşılık beklemeden, sadece doğa ve toplum yasaları gereğince yapılması gereken işleri, gerçekleştirilmesi gereken eylemleri elinden gelenin en iyisiyle yapması halidir. 

Sağlayacağı faydaları düşünmeksizin, yalnızca yaptığın işe odaklanmak bir ayrıcalıktır. Asla sağlayacağı olası faydaların, eylemlerini motive etmesine izin verme ve asla yapılması gereken işten kaçınma. Bencil arzularını bırakarak, yaşama katkı için çalış. Başarı veya başarısızlıktan etkilenme.

Light on Yoga, İyengar

Kişinin, eylemlerini ve yaptığı işleri kişiselleştirmeden, sadece kendini geliştirerek var oluşunu onurlandırmak adına, her ne yapıyorsa sonuçlarına bağımlı hareket etmeden, özveri ile işi yapmasıdır.

İnsan, karar verme ve analiz yetilerinin edindirdiği deneyimleri sayesinde gerçekleştireceği eylemlerin ve yapacağı işlerin sonuçlarını öngörebilir. Lehimize olan öngörüler tercihlerimizi belirler.

Bu durumun kontrolden çıkması, gerçekleştirmek üzere olduğunuz eylem içindeki özgürlüğünüzü kısıtlar ve sizi geçmiş ve geleceğe bağımlı, şimdiki anınızda tatminsiz bir yaşama sürükler. 

Eylemleri, hareketleri ve işleri sonuçlarına bağlı olmadan; beklentisiz gerçekleştirmek özgürleştirir.

Karma Yoga 2
Selda Yörük Tarafından Oluşturulan Güncel İçerikler (tümünü görün)
0 0 vote
Article Rating
Yazar

Do Yoga Do Magic! Yoga yap, sihir yap! Bir kişi gelişirse, kolektif bilinç de gelişir. İnsan, arındıkça keşfediyor kendini gerçekleştirecek, çevresini geliştirecek mucizevi gücünü. Yoga, kişinin arınarak en nitelikli versiyonu ile yaşam sürmesini ve yaşama katkı sağlamasını destekleyen en etkili tasarımlardan biri. O yüzden Yoga Yap, Sihir Yap

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pin It