Kategori

Notlar

Kategori
Yogaya Başlamak için 11 Neden 2 Yazılar

Yogaya başlamak, yaşamınızın daha verimli, daha başarılı geçmesi ve istediklerinizin gerçekleşmesi için kendinize yapacağınız etkili bir güzelliktir.
İnsanın kişisel titreşim frekansı, evrenin çekim yasasına etki eder. Titreşiminiz ne kadar yüksek olursa, istediğin durumları kendinize o kadar rahat çekersiniz.
Titreşim frekansınızı ise zihin, beden ve nefesin sağlıklı bütünlüğü ile yükseltirsiniz. İşte bu noktada, yoga devreye girer.

Zihin, Zihnin 5 Aşaması ve Gözlemleyerek Eğitmenin 3 Adımı 3 Notlar

Zihin, kişinin gerçek doğası ile yüzeysel gerçeklik (matrix) arasında durmaktadır. Zihninin ötesine gerçek doğasına erişemeyen birey, zihni ile bütünleşir ve yüzeysel gerçekliği zihin yönetir. Kişi ancak zihnini eğiterek, düşüncelerin ötesine gerçek doğasına erişir ve böylelikle zihnine ve yüzeysel gerçekliğe egemen olarak, bütünlüğün farkındalığına ulaşır.

Güneşe Selam Serisi B 5 Notlar

Güneşe Selam B, geleneksel olarak sabahları yeni başlayan günü karşılamak ve onurlandırmak için gerçekleştirilir. Bu seri, tek başına uygulanabilir ya da daha uzun seriler için ısınma hazırlığı olarak da uygulanabilir.

Güneşe Selam Serisi A 6 Notlar

Güneşe Selam A, geleneksel olarak sabahları yeni başlayan günü karşılamak ve onurlandırmak için gerçekleştirilir. Bu seri, tek başına uygulanabilir ya da daha uzun seriler için ısınma hazırlığı olarak da uygulanabilir.

Sağlıklı Nefes 7 Nefes

Sağlıklı Nefes içeriğinde ele alınan konular, her birimizin ilköğretim döneminden aşina olduğu konuların özetidir. Bu yüzden başlamadan önce, Nefes yazısını okumanız önerilir.

Pin It