Savasana / Corpse Pose / Ceset Duruşu

  • Seviye: Başlangıç
  • Pozisyon: Sırt Üstü
  • Tür: Restoratif
  • Çakra: Taç Çakra, Kalp Çakrası
  • Element: Hava
Do Yoga Do Magic! Savasana Asana İncelemeleri

Savasana

Asana akışını tamamladıktan sonra sırt üstü uzanın, ayaklarınızı mat genişliğinde açın, topuklarınızı ileriye doğru uzatın ve bacaklarınızı, ayaklarınızı serbest bırakın . Kollar gövdenin iki yanında, eller gövdeye yaklaşık bir el mesafe uzaklıkta ve avuçlar yukarı bakacak şekilde kollarınızı uzatın ve serbest bırakın. Boynun arkası uzun, çene hafif göğüse yakın olacak şekilde başınızı yerleştirin.

Savasana esnasında, gözlerinizi kapatın ve nefesin doğal akışına odaklanın. Her nefes verişinizde göz çukurlarının içeriye bakarmış gibi derinleşmesine izin verin.

Kaşlar ve şakaklardan başlamak üzere tüm yüz kaslarınızı bir bir tarayın ve ifade yerleşmişse nefes verirken serbest bırakın. Sonra bunu ayak parmaklarınıza kadar bedeninizdeki tüm bölgelere ve kaslara uygulayın.

Sanki bedeniniz yokmuş hafifliğini yakalayana kadar her nefes verişinizde vücudunuzun ağırlığını yer çekimine teslim edin. Bırakmanın hafifletici ve rahatlatıcı etkisini yaşayın.

Asana akışı sonrası yapılan Savasana, halıyı silkeledikten sonra havalanmaya bırakmak gibidir. Akış esnasında vücudun günlük rutininde gerçekleştirmediği hareketleri yaptırarak bedeni bir nevi silkeleriz. Savasana esnasında ise, akış süresinde yüzeye çıkan her tozu salıverir, kendimize biraz daha yaklaşırız.

Son güncelleme tarihi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Pin It