Yogaya Başlamak için 11 Neden 

Yogaya başlamak, yaşamınızın daha verimli, daha başarılı geçmesi ve istediklerinizin gerçekleşmesi için kendinize yapacağınız etkili bir güzelliktir.
İnsanın bireysel frekansı, evrenin çekim yasasına etki eder. Frekansınız ne kadar yüksek olursa, istediğiniz durumları kendinize o kadar rahat çekersiniz.
Frekansınızı ise zihin, beden ve nefesin sağlıklı bütünlüğü ile yükseltirsiniz. İşte bu noktada, yoga devreye girer.

Yogaya Başlamak için 11 Neden 1

1. Yoga, zihin, nefes ve beden sağlığını geliştirerek dengelemenize ve frekansınızı yükselterek hayat akışınız üzerinde etki sahibi olmanızı sağlar.

2. Zihin ürettiği düşünce ve kaygı zincirleri ile tüm dikkati kendine çekerek güçlenirken, beden ve nefes güçsüzleşir. Yoga pratiği esnasında yaptığınız nefes ve asana çalışmaları bu güç dengesini geliştirir.

3. Zihin tüm dikkatini kendine çektiğinde, kontrol onda olur. Onun ürettiği kaygılar ve yargı kalıpları hayatınıza yön verir. Düzenli uyguladığınız nefes egzersizleri ve meditasyon, zihnin frekansı düşüren tozlu düşüncelerden arınmasını sağlar.

4. Sağlıklı ve sakin bir zihin sayesinde, odaklanma, konsantrasyon, süreklilik ve yaratıcılık yetileriniz gelişir.

5. Hayat akışına nefes ile bağlısınız. Aldığınız nefesin kalitesi, yaşam kalitenizi belirler. Nefes egzersizleri nefes kalitenizi geliştirir.

Yogaya Başlamak için 11 Neden 2

6. Odağın nefese verilmesi ve nefesin gelişmesi ile beraber, yaşam sevginiz ve yaşama dair motivasyonunuz artar.

7. Nefes farkındalığı ile yaşamak, bulunduğunuz durumların içinden kendiniz için en verimli şekilde geçmenizi ve bağımlılıklarınızdan arınmanızı sağlar.

8. Pratik esnasında yapılan yoga duruşları sayesinde beden farkındalığınız ve beden sağlınız gelişir.

9. Yoga, fiziksel rahatsızlıklarınızın veya kilo problemlerinizin çözüm süresinde size destek olur.

10. Yoga pratikleri esnasında geliştirdiğiniz anatomik postür sayesinde bir çok yaşlılık rahatsızlığını önleyebilirsiniz.

11. Sonuncusu ve en önemlisi, algınızı kendinize, içinize yöneltmek, dış durumlar karşısında sizi güçlendirirken, aynı zamanda kendinizi, bu hayatta gerçekleştirmek istediklerinizi keşfetmenizi sağlar ve bunları gerçekleştirmek için sizi güçlendirir.

Yogaya Başlamak için 11 Neden 3
Selda Yörük Tarafından Oluşturulan Güncel İçerikler (tümünü görün)
0 0 vote
Article Rating
Yazar

Do Yoga Do Magic! Yoga yap, sihir yap! Bir kişi gelişirse, kolektif bilinç de gelişir. İnsan, arındıkça keşfediyor kendini gerçekleştirecek, çevresini geliştirecek mucizevi gücünü. Yoga, kişinin arınarak en nitelikli versiyonu ile yaşam sürmesini ve yaşama katkı sağlamasını destekleyen en etkili tasarımlardan biri. O yüzden Yoga Yap, Sihir Yap

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pin It